Yakında vizyona girecek Türk filmleri

18.09.2009
SONSUZ
Cemal Şan
Son yıllarda film çekimine ağırlık veren Cemal Şan, Sonsuz’da üç kanser hastasının hikâyesini anlatıyor. Çekimleri tamamlanan filmde İsmail Hacıoğlu, Şevket Çoruh ve Ferhat Gündoğdu rol alıyor.

18.09.2009
ÇINGIRAKLI TOP
Egemen Ertürk
Egemen Ertürk’ün bir türlü izleyemediğimiz ilk filmi bu yıl kısmetse vizyona girecek. Görme engelli bir takıma antrenör olan bir eski topçunun hikâyesinin anlatıldığı filmde İlyas Salman, İpek Özkök, Zihni Göktay, Erkan Taşdöğen ve İlhan Mansız rol alıyor.

25.09.2009
11′E 10 KALA
Pelin Esmer
Oyunadlı belgeseli ile tanınan Pelin Esmer ilk kurmaca filminde amcası Mithat Esmer’in hikâyesinden esinleniyor. Bir koleksiyoncu ile onun kapıcısının yaşadıklarından dar alanda etkili bir Türkiye panoraması sunuyor. Esmer ile Nejat İşler başrolde.

2.10.2009
KARANLIKTAKİLER
Çağan Irmak
Çağan Irmak, önceki filmlerinde ufaktan mesele ettiği anne - oğul ilişkisini yeni filmi Karanlıktakiler’de enine boyuna masaya yatırıyor. Filmde Erdem Akakçe, Meral Çetinkaya, Derya Alabora, Rıza Akın, Durul Bazan oynuyor.

2.10. 2009
KAMPÜSTE ÇIPLAK AYAKLAR
Cansel Elçin
Oyuncu Cansel Elçin’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmde, İstanbul’da okumaya gelen Hintli bir genç kızın arkadaşlarıyla yaşadıkları anlatılıyor. Filmde Ezgi Asaroğlu, Türkü Hazer, Binnur Kaya, Altan Erkekli, Berk Hakman ve Cansel Elçin rol alıyor.

2.10.2009
ACI
Cemal Şan
Cemal Şan’ın çektiği diğer bir film. Erzincan’ın bir dağ köyünde çekilen, dede ile torun arasındaki ilişkiyi anlatan filmde Nesrin Cavadzade ve Erol Demiröz başrolde.

9.10.2009
UZAK İHTİMAL
Mahmut Fazıl Coşkun
Bir rahibe adayı ile İstanbul’a atanan müezzinin yakınlaşmasını konu eden Uzak İhtimal, şimdiye kadar festivallerde aldığı ödüllerle adını duyurdu. Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği filmde ödüllü oyuncular Nadir Sarıbacak ile Görkem Yeltan başrolde.

9.10.2009
MAZİ YARASI
Ersin Pertan
Ani bir ölümle aramızdan ayrılan yönetmen Ersin Pertan’ın son filmi. Nilüfer Açıkalın, Erkan Taşdöğen, Mehmet Çepiç, Algı Eke, Alp Tuğhan Taş’ın rol aldığı film, aldatma, terk edilme, intikam, masumiyet, pişmanlık temalarıyla örülü bir aşk hikâyesini anlatıyor.

16.10.2009
KÖPRÜDEKİLER
Aslı Özge
İstanbul ve Adana film festivallerinde En İyi Film seçilerek dikkat çeken Köprüdekiler seyyar çiçek satıcısı, dolmuş şoförü ve bir polisin hikâyesini belgeselvari bir anlatımla aktarıp, hayatta ‘altta’ kalan insanların yaşadıklarına ortak ediyor seyirciyi.

16.10.2009
NEFES
Levent Semerci
Güneydoğu’daki Karabal tepesinde konuşlanmış röle istasyonunu korumakla görevli 40 kişilik timin öyküsünün anlatıldığı filmin çekimlerinin tamamlandığı söyleniyor. Levent Semerci’nin yönettiği, sürekli vizyon tarihi değişen filmi, inşallah bu yıl izleyebileceğiz!

23.10.2009
İKİ DİL BİR BAVUL
Orhan Eskiköy/ Özgür Doğan
Orhan Eskiköy ile Özgür Doğan’ın çektiği İki Dil Bir Bavul yılın sürprizlerinden. Adana’da Yılmaz Güney Özel Ödülü kazanan belgeselde bir Kürt köyüne atanan sınıf öğretmeninin Kürt çocuklara Türkçe öğretme serüveni anlatılıyor.

6.11.2009
KISKANMAK
Zeki Demirkubuz
Zeki Demirkubuz, Nahid Sırrı Örik’in aynı adlı romanını sinemaya uyarlayıp güzelliği ‘çirkin’ bir kadının gözüyle sorguluyor. Serhat Tutumluer, Berrak Tüzünataç, Nergis Öztürk’ün rol aldığı filmin sezonun en merak edilen yapımlarından biri olduğunu belirtelim.

6.11.2009
İNCİR ÇEKİRDEĞİ
Selda Çiçek
Selda Çiçek ilk uzun metraj denemesinde Mardin’i mesken tutuyor ve mayına basarak hayatını yitiren bir genç ile ablasının yaşadıklarına odaklanıyor. Çekimleri geçen yıl yapılan filmde Özgü Namal, Derya Durmaz, Barış Çakmak, Turgay Tanülkü oynuyor.

13.11.2009
BEŞ ŞEHİR
Onur Ünlü
Onur Ünlü yeni filminde polis, tezgâhtar, öğretmen, seyyar satıcı ve 11 yaşında bir çocuğun, ‘yaşamla, ölümle ve aşkla’ iç içe geçen hikâyesini anlatıyor. Bülent Emin Yarar, Şebnem Sönmez, Beste Bereket, Tansu Biçer, Ahmet Rıfat Şungar ve Ege Tanman başrolde.

27.11.2009
NEŞELİ HAYAT
Yılmaz Erdoğan
Yılmaz Erdoğan, hayatını promosyon kuklası olarak kazanan Rıza’nın trajikomik hikâyesini anlattığı Neşeli Hayat ile seyirci karşısına çıkacak. Erdal Tosun, Sinan Bengier, Ayberk Atilla, Büşra Pekin, Ersin Korkut’un rol aldığı filmin başrolünde Erdoğan var.

Kasım
BORNOVA BORNOVA
İnan Temelkuran
Made in Europe filmiyle dikkat çeken İnan Temelkuran, yeni filminde memleketi İzmir’i mesken tutuyor. Yine bol diyaloglu ve karakterli ‘geveze’ bir film çeken yönetmen, işsizlik, mesleksizlik ve onun yarattığı ruh haliyle ilgili film yaptığını söylüyor.

25.12.2009
ORADA
Hakkı Kurtuluş/ Melik Saraçoğlu
Bir ilk film… Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun birlikte yönettiği Orada, bir aile dramını anlatıyor. Büyükada’da çekilen filmde Dolunay Soysert, Sinan Tuzcu, Erol Günaydın, Füsun Erbulak ve Bahtiyar Engin rol alıyor.

Aralık
KUTU
İlksen Başarır
İlksen Başarır ile Mert Fırat’ın senaryosunu birlikte yazdığı ve Başarır’ın yönettiği filmde işitme engelli bir genç ile Call Center’da çalışan kızın aşkı anlatılıyor. Filmde, Fırat, Lale Mansur ve Saadet Işıl Aksoy başrolde.

Mart 2010
BUŞRA
Alper Çağlar
Bahadır Boysal’ın çizgi karakteri Buşra’nın sinema uyarlaması. Mine Kılıç, Tayanç Ayaydın, Çiğdem Batur, Coşku Cem Akkaya’nın rol aldığı, Alper Çağlar’ın yönettiği film, Buşra’nın türbanlı bir karakter olması vesilesiyle tartışma yaratacak gibi…

Belli değil
PUS
Tayfun Pirselioğlu
Tayfun Pirselimoğlu, bol ödüllü Rıza’dan sonra çektiği Pus’ta kamerasını İstanbul’un ‘tekinsiz’ semtlerinden Altınşehir’e çeviriyor ve işçilerin üzerinden yaşamın en sert yüzünü anlatıyor. Başrolde Ruhi Sarı, Mehmet Avcı ve Nurcan Ülger var.

Belli değil
KOSMOS
Reha Erdem
Sinemamızın medarı iftiharı olan Reha Erdem, Kosmos’da mucizeler yaratan bir hırsızın öyküsünü anlatıyor. Sermet Yeşil, Türkü Turan ve Hakan Altuntaş’ın rol aldığı filmin çekimleri kışın Kars’ta tamamlandı.

Belli değil
SOUL KITCHEN
Fatih Akın
Türk sevgilisi Almanya’dan Şangay’a taşınan ve işlettiği Soul Kitchen adlı restoranda işleri pek yolunda gitmeyen Zinos’un, hayatını düzene sokmak için verdiği mücadele… Moritz Bleibtreu, Adam Bousdoukos, Birol Ünel başrolde.

Belli değil
KARS ÖYKÜLERİ
Ankara Sinema Derneği
Ankara Sinema Derneği’nin yapımcılığını üstlendiği, Özcan Alper, Ahu Öztürk, Emre Akay, Ülkü Oktay, Zehra Derya Koç’un Kars üzerine çektiği kısa filmlerden oluşan projenin çekimleri tamamlandı.

Belli değil
KARA KÖPEKLER HAVLARKEN
Mehmet Bahadır
Er Mehmet Bahadır Er, ilk uzun metraj filminde iki varoş delikanlısı Selim ve Çaça’nın şehrin kanunsuzları arasından sıyrılarak yaptıkları sınıf atlama mücadelesini anlatıyor. Filmde Cemal Toktaş, Volga Sorgu ile Erkan Can rol alıyor.

Belli değil
KARABULUT
Theron Patterson
Sekiz yıldır Türkiye’de yaşayan Theron Patterson tarafından çekilen filmde Reha Özcan, Haktan Pak, Yeşim Ceren Bozoğlu rol alıyor. Yıllar önce kaybettiği eşinin ardından oğluyla yeterince ilgilenemediği için vicdan azabı çeken bir babanın hikâyesi…

Belli değil
HAYATIN TUZU
Murat Düzgünoğlu
Murat Düzgünoğlu’nun festival gediklisi filminde Levent Ülgen, Güzin Çorağan, Görkem Kanbolat, Şener Kökkaya, Erol Demiröz rol alıyor. Bitlis’te tekdüze yaşamlarını renklendirmeye çalışan bir ailenin yaşadıkları anlatılıyor.

Belli değil
MERDİVEN ALTI
Nur Akalın
Deha Özer Şenay, Kaan Yılmaz, Şenay Aydın, Ferit Kaya, Metin Yeğin’in rol aldığı filmde, şahit olduğu bir cinayet nedeniyle polis tarafından aranan ve yakalanıp askere gönderilmekten korkan inşaat işçisi Sinan’ın hikâyesini izleyeceğiz.

Belli değil
BARUT
Luk Piyes
Oyuncu Luk Piyes, senaryosunu yazıp yönettiği ve rol aldığı filmde anneleri, babaları tarafından gözlerinin önünde öldürülen iki çocuğun öyküsünü anlatıyor. Jülide Kural, Necmettin Çobanoğlu, Pelin Batu, Şenay Aydın filmin başrolünde.

Belli değil
BABAM BÜFE
Meriç Demiray
Yönetmen Meriç Demiray, Turan Özdemir, Levent Tülek ve Nalan Kuruçim’in rol aldığı filmde, ülkedeki yoksulluğun insanları nasıl çaresizliğe sürüklediğini, trajik bir hikâye üzerinden anlatacak.

Belli değil
BÜYÜK OYUN
Atıl İnaç
Savaş, terör, kadın olmak üçgeninde bir hikâye… Ailesini Irak’ta Amerikan baskınında kaybetmiş bir kızın, Türkiye - Irak sınır dağlarında yaşadıkları anlatılıyor. Suzan Genç, Selen Uçer, Rana Cabbar filmin başrolünde oynuyor.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !